Přijďte se podívat na 21. mezinárodní stavební veletrh do Letňan

23.9.2010 | Jana Henychová | Veletrhy | Komentářů 0 |

V úterý 21. září byl zahájen 21. mezinárodní stavební veletrh v Pražském veletržním areálu Letňany, který potrvá až do soboty 25. září.

 

Přijďte se podívat na 21. mezinárodní stavební veletrh do Letňan, fotka

 

Jedná se o největší stavební veletrh s nejdelší tradicí v České republice. Koná se za účasti vybraných zahraničních vystavovatelů. Hosté se tak budou moci podívat na průřez všemi oblastmi stavebnictví, kterými jsou financování a realizace staveb, stavební řemesla a technologie, stavební materiály a výrobky, stavební stroje, stavební konstrukce, vybavení staveb a další. Významnou úlohu zde hraje zastoupení investorů, developerů, výrobců, dodavatelů, řemeslníků a dalších z oborů souvisejících se stavebnictvím. Manuálně zruční zájemci a domácí kutilové si mohou odnést poznatky v podobě praktických ukázek stavebních řemesel, které potom mohou pro vlastní potřebu využít. Součástí výstavy je i odborný doprovodný program, který zahrnuje konference, semináře a workshopy. V souvislosti s touto akcí se také pořádají odborné celostátní soutěže.

Veletrh nabídl také novinky ze světa IT. Pro osoby pracující se stavebními informačními systémy se zrodil nový počítačový program. Jedná se o novou verzi CAD/BIM software ARCHline XP 2010, která poskytuje kromě vylepšení stávajících funkcí pro stavební projektování také nové funkce pro návrháře interiérů - konfigurátor skříní (tvorba možná i z fotografie), bytové doplňky (ubrusy, závěsy, rolety), nové grafické řešení pokládky obkladů a dlažeb, nová správa světelných zdrojů se skutečnými fyzikálními parametry, vylepšení importu knihoven z internetu a přímá návaznost na světové výrobce. ARCHline XP 2010 zavádí také nový nástroj pro modelování ploch volných tvarů zborcené plochy, opláštění fasád, prosklené stěny, zavěšené stěny nebo stanové konstrukce, zavěšené textilie a sluneční clony, kde se prolíná kombinace prostého modelování s parametrickým zadáváním detailů.

 

Přijďte se podívat na 21. mezinárodní stavební veletrh do Letňan, fotka

 

Jednou z novinek letošního stavebního veletrhu je cihelný blok pro vnější zděné konstrukce vysoce energeticky úsporných budov. Hodí se pro nízkoenergetické a pasivní domy. Při zachování nejčastěji používané tloušťky u vnějších cihelných zděných stěn zaručuje výbornou tepelnou ochranu budovy jak v zimním období, tak díky své tepelné setrvačnosti i v letním období. Z oblasti zahradní architektury vám zase můžeme nabídnout modely velkých trendových samozavlažovacích květináčů z polyetylénu. Vedle dvou tvarů kónických květníků ve třech velikostech uvádí společnost Floravil na trh dvě nové řady hranatých květinových nádob a to otevřené tvary Square a úzké vysoké nádoby Stark. Zajímavou novinkou je i květináč - lavička Sitting, který originálně doplní interiéry i exteriéry moderních budov i veřejná prostranství našich měst a obcí. Všechny nádoby jsou tvořeny ze dvou do sebe zapadajících částí obalu a květináče, které lze dvoubarevně přizpůsobit danému prostředí. Mají nízkou hmotnost, velký prostor pro substrát a jsou zcela recyklovatelné.

Na letošním ročníku mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH je pro návštěvníky připravena velmi atraktivní soutěž „Přijď a vyhraj dům“. Jeden z návštěvníků vyhraje cenu zvanou Milionový dům a to od společnosti AAA Thermohouses. Hlavní cenou je totiž stavebnice rodinného domu v hodnotě více než 1 000 000 Kč. Na základě platné vstupenky obdrží návštěvník v pokladně veletrhu FOR ARCH anketní lístek. Tento kompletně vyplní, nechá si ho potvrdit na expozici 1 E21 vystavovatele AAA Thermohouses, a vhodí ho do slosovacího boxu umístěného na stánku této společnosti. Zde také proběhne losování výherců, a to dne 25. 9. 2010 v 15:00 hodin.

Otevírací doba:

úterý – pátek : 10.00 - 18.00 hod.
sobota: 10.00 - 16.00 hod.

Cena vstupného:

Plné: 150,- Kč
Zlevněné (registrace po internetu): 120,- Kč
Zlevněné (studenti, důchodci): 70,- Kč
Rodinná vstupenka (2 dospělí a min. jedno dítě do 15 let): 300,- Kč
Dětská vstupenka (do 15 let): 10,- Kč
Pro školy se seznamem studentů: 10,- Kč - tuto hromadnou vstupenku je možno zakoupit pouze na dny 22. - 25. 9. 2010
Parkovné za osobní vozidlo: 150,- Kč
Katalog veletrhu: 100,- Kč

Podrobnější informace naleznete na webových stránkách www.forarch.cz.Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0

Diskuze

Článek Přijďte se podívat na 21. mezinárodní stavební veletrh do Letňan zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »